Jako tradičně, tak i po skončení letošní fotbalové sezóny, dostane prostor k hodnocení i trenér našeho A mužstva Martin Pavlas, kterého vyzpovídal Sláva Hlavatý.
"Věřím, že do nové sezony se vrátíme ještě silnější", říká v rozhovoru trenér fotbalistů SK Týniště nad Orlicí Martin Pavlas. V nedávno skončené sezoně přeboru Královéhradeckého kraje skončili fotbalisté SK Týniště nad Orlicí v celkem těžké konkurenci několika silných klubů na velmi solidním 6. místě, se skóre 53:48 a získali 44 bodů. Za účinkováním týmu z Olšiny ve druhé polovině nejvyšší krajské soutěže jsme se ohlédli společně s vládcem týnišťské lavičky Martinem Pavlasem.
Trenére, vzhledem k tomu, že prakticky v každém jarním zápasech chybělo v sestavě vždy několik hráčů ( nemoci, zranění, disciplinární tresty, studijní důvody ) musí s výsledky i umístěním týmu panovat spokojenost?
Spokojeni jsme. Sice jsme měli za cíl umístění do 5. místa, to nám v posledním kole v zápase v Chlumci nad Cidlinou o vlásek uniklo, ale vzhledem k okolnostem, co všechno máme za sebou a co vše nás potkalo. Šesté místo bereme.
Tým sice začal jaro domácí výhrou na atletickém stadionu 1:0 s Třebší, poté však přišly domácí remízy s Jičínem (1:1) a s Vrchlabím (2:2) a remíza 1:1 na hřišti posledního celku tabulky Červeného Kostelce...
Tak v Červeném Kostelci to byl bod z venku, ale doma potom to byly dvě ztráty. Mohli jsme být v tabulce jinde, ale i to bohužel k fotbalu patří...
Pro celý klub bylo jistě šokem, že brzy po startu jara odešel do Náchodu kapitán týmu Martin Kadavý a později zmizel bez vysvětlení i jeho bratr František...
Martin Kadavý si chtěl zahrát v Náchodě divizi za nějakých slušných podmínek a tak jsme mu v odchodu nebránili. Jeho bratr František skončil nikoliv kvůli Martinovi, ale protože si v Praze našel přítelkyni, dal přednost rodinné cestě. Zkrátka už dál nešlo zkrátka skloubit přítelkyni, fotbal a dojíždění do Prahy.
Na jaře vaše mužstvo ani jednou nezvítězilo na trávnících soupeřů, na druhé straně vás jistě musí těšit výhra 3:2 doma se silným Dvorem Králové, který nakonec dokonce postoupil do divize...
Venku se nám opravdu nedařilo. Je však všeobecně známá věc, že jarní odvety vždy bývají těžší a náročnější. Některé týmy bojují o postup, jiné o záchranu. Já to neberu jako nějaké negativum. Sice jsme z venku mohli doručit o nějaký ten bodík víc, ale zkrátka nebylo nám to souzeno a někdy nás také provázela smůla.
Byl krajský přeborník, celek Slavie Hradec Králové, nejtěžším soupeřem, na kterého jste v soutěži narazili?
Na to je těžká odpověď. Jak Slavie Hradec Králové tak i Nový Bydžov měli bezesporu svojí kvalitu. Zkrátka každý zápas je jiný. Osobně mně těší skutečnost, že se třemi nejlepšími týmy v přeboru jsme v Olšině uspěli.
Jasnou stálicí týmu byl brankář Radim Ottmar, který celou sezonu svými skvělými zákroky tým doslova držel nad vodou a svou pílí a pracovitostí byl pro své spoluhráče příkladem. O které další osobnosti jste se na jaře mohl opřít?
Byl to především Matěj Cvejn a pokud byli zdravotně v pořádku tak i Radek Gorol a Michal Žák. Ale nechci jmenovat jednotlivce, každý hráč měl pro tým svůj přínos a každý z nich svojí měrou přispěl ke konečnému 6. místu.
Jistě vás potěšila i hra talentovaných mladíků, např. Lukáše Gavuly, Davida Matouše nebo Štěpána Zemana. Mohou tito fotbalisté časem vyrůst v opory?
Určitě mohou, ale bude to záležet především na nich. Musí si určit svoje priority, zda to budou dívky, brigády nebo fotbal. U nás mají vždycky dveře otevřené, bude důležité, jak budou na sobě dál pracovat, mají to zkrátka ve svých rukou.
Řadu fanoušků jistě zajímá, zda pro novou sezonu dojde k doplnění týmu...
Zatím nemohu prozradit jména, ale s třemi hráči už jsme prakticky domluvení a s dalšími třemi ještě jednáme. Uvidíme, zda přijde ještě někdo další.
V nové sezoně se v krajském přeboru objeví ex-divizní Náchod, tradiční účastník Česká Skalice a také 2 nováčci z Jičínska - Hořice a Lázně Bělohrad. Domníváte se, že tyto celky soutěž zkvalitní?
Tito soupeři bezesporu nevyšší krajskou soutěž zpestří a oživí a budou atraktivní jak z herního, tak i z diváckého pohledu, Těšíme se na ně.
Máte již představu o vaší letní přípravě?
K zahajovacímu tréninku se sejdeme v pátek 10. července. Následuje pak volný víkend a poté najedeme na tréninky v cyklu - úterý, středa a pátek. O víkendu vždy odehrajeme přípravný zápas. V domácím prostředí vyzveme soupeře z Pardubického kraje - Dobříkov, Choceň a Rozhovice. Úvodní zápas nové sezony nás čeká v sobotu 8. srpna.
Chcete něco říci na závěr?
Samozřejmě bych chtěl poděkovat všem, kteří se kolem fotbalu v Týništi pohybují. Všem naším věrným fanouškům, mladým ultras, mládeži a samozřejmě dík patří i všem trenérům, kteří se obětavě věnují naší mládeži. Všem děkuji za uplynulou sezonu a věřím, že se do nové sezony vrátíme ještě silnější. Všem samozřejmě přeji hezkou dovolenou a brzy se těším na viděnou.
Rozhovor vedl a zaznamenal pan Miloslav Hlavatý.
| 1. | FC Slavia Hradec Králové A | 30 | 68:20 | 66 |
| 2. | TJ Dvůr Králové nad Labem | 30 | 74:37 | 59 |
| 3. | RMSK Cidlina Nový Bydžov | 30 | 90:44 | 58 |
| 4. | SK Libčany | 30 | 60:39 | 56 |
| 5. | TJ Sokol Třebeš | 30 | 60:45 | 44 |
| 6. | SK Týniště nad Orlicí | 30 | 53:48 | 44 |
| 7. | FK Jaroměř | 30 | 40:30 | 42 |
| 8. | FC Vrchlabí | 30 | 49:53 | 42 |
| 9. | FK Chlumec n.C. B | 30 | 46:53 | 39 |
| 10. | SK Roudnice | 30 | 36:45 | 39 |
| 11. | SK Jičín | 30 | 42:42 | 38 |
| 12. | SK Dobruška | 30 | 36:46 | 38 |
| 13. | FC Spartak Rychnov | 30 | 42:65 | 30 |
| 14. | SK Solnice | 30 | 35:71 | 29 |
| 15. | TJ Sokol Železnice | 30 | 42:70 | 23 |
| 16. | SK Červený Kostelec | 30 | 27:92 | 8 |
![]() |
27 | |
![]() |
19 | |
|
JM
|
18 |