V základní sestavě trenéra Aleše Křečka bylo hned sedm hráčů pražské Sparty a v úvodních dvou minutách zápasu se dostali do zajímavých střeleckých pozic kapitán Daniel Rus i Jakub Tošnar, ale turecký brankář byl připraven.

Aktivita českého týmu v úvodních minutách stvrdili čeští mladíci v šesté minutě, kdy si Jakub Tošnar postavil podruhé míč k rozehrání rohového kopu a jeho centr si ve vápně našel stoper plzeňské Viktorie Petr Kubín, který hlavou poslal míč do sítě.

Nejaktivnějším hráčem v tureckém dresu byl v úvodu zápasu Gökdeniz Gürpüz hrající za Dortmund, ale jeho střely zpoza vápna dokázal brankář Heerkens pochytat. Na začátku jednadvacáté minuty Tošnar opět našel po rohu přesným centrem spoluhráče, tentokrát kapitána Daniela Rusa, ten ale hlavou přestřelil.

Český tým byl i ve zbylém průběhu prvního poločasu dominantnější a aktivnější, druhý gól se ale svěřencům trenéra Křečka přidat nepovedlo. Když už se tak stalo po pěkné akci krátce před přestávkou, tak nebyl gól uznán kvůli ofsajdu.

Ježek Cup 2023: Česko 18 - Turecko 18 3:0 (6. 9. 2023)

Chvíli poté, co se opět začalo hrát, se dostal do slibné šance Gökdeniz, ale sám před brankářem přestřelil. Turečtí fotbalisté se i nadále snažili o vyrovnávací branku, ale šikovné brejky se dařilo českému týmu zastavovat, k čemuž pomáhal vydatně i brankáře Heerkens dobrým čtením hry.

V pětasedmdesáté minutě se nakonec čeští hráči dostali do velkých šancí. Nejprve po průniku z pravé strany vychytal Hranoše brankář Emir, odražený míč se nakonec dostal za vápnem k Tošnarovi, jehož ránu pod břevno brankář vyrazil na roh. Centr z něj namířil Tošnar na vzdálený roh vápna a kapitán Rus volejem o kousek minul bránu.

Na konci osmdesáté minuty se po dobrém napadání dostal na levé straně do zakončení Šimon Tesař, ale brankář Emir jej opět vychytal. Na rozdíl dvou branek nakonec zvýšil v 86. minutě kapitán Daniel Rus, jenž proměnil pokutový kop, který rozhodčí Všetečka nařídil po faulu na tohoto sparťanského hráče. O další tři minuty později padl třetí český gól, když po akci Pavla Kačora si přistrčil míč střídající Petr Zíka a turecký obránce Cetin si kopl míč do vlastní branky při snaze jej odkopnout.

Čeští mladíci tak před více 750 diváky v Týništi nad Orlicí porazili Turecko 3:0